2014 Tesettür Gelinlik Modelleri

Galeriyi Göster ( 5 ) Editör Hakkında Yorumlar (0)
Gelinlik Modelleri / 04-01-2014 - 09:53 tarihinde ekledi.
sponsorlu bağlantılar

2014 Tesettür Gelinlik Modelleri

Ülkemizde tesettür giyimin hızla ilerlemesi neticesinde bu tarzı benimseyen ve düğün hazırlığında olan gelin adayları için birbirinden şık gelinlikler koleksiyonlarda yer almaya başlamış bulunmaktadır.

Tesettür gelinlik modası sürekli gelişirken talebe yetişmeye çalışan ve koleksiyonlarını her sezon yenileyen firmalarda gelin adaylarının bu en özel günlerini hayallerindeki kostümlerle geçirmelerini sağlamaya çalışmaktadırlar. Beğendikleri gelinlik modellerini seçebilme şansı verilen tesettürlü bayanlar açık gelinliklere göre daha ihtişamlı ve gösterişli modelleri giymenin ayrıcalığını yaşayacaklardır. Tesettür gelinliklerin gösterişli olmasının nedeni gelin adaylarından gelen taleplerin dışında saç unsurunun ortadan kalkmasıyla da ortaya çıkmaktadır. Gelin adayları tesettür gelinlik saç tasarımlarında çok sade modellerin yanında gösterişli modelleri de tercih etmektedirler. Diğer gelinliklere göre kapalı olan bu modeller kolların ve saçların kapalı oluşu nedeniyle kostümlerin daha çok ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Saçların kapalı oluşuyla birlikte gelin adayının yüzüne dikkatlerin çekileceği göz önüne alınarak abartıdan uzak, sade, yalın bir makyaj yapılması tavsiye edilmektedir. Tesettür gelinlik modellerinde kollar genelde bileğe kadar uzun modellerle hazırlanırken bu özel kıyafetlerin kumaşlarında saten, dantel saten düşes, şifon, ziberlin, güpür, tül, taftalar kullanılmaktadır. Tasarımlarda dikkat çeken en önemli ayrıntılar arasında oldukça fazla taş işlemeler, kabarık işlemeler, incili işlemelere olarak hemen kendini gösterirken gelin adaylarının kusursuz görünüm kazanması için tüm detaylar düşünülmüştür.

Gelin adaylarının gösterişli modelleri tercih ettiğini bilen modacılar gelinlik yakalarında hakim yaka, dar yuvarlak yakaların yanında kışın boğazlı yakaları tasarımlarda kullanmaktadırlar. Gelinlik etek modellerinde ise kabarık, kuyruklu, kloş etek, çan etekli gelinlikler en çok tercih edilen etek modelleri olarak koleksiyonlarda yer almaktadır. Tesettür gelinliklerde ağırlıklı kullanılan renkler arasında beyaz, krem, kırık krem, toz pembeler yer alırken bu sezon canlı renklerde sıra dışı bir düğün yapmak isteyen bayanların tercihlerinde kendini gösterecektir.

Tesettür gelinliklerde üst bölümün dikkat çekmesini istiyorsanız işlemeleri üst bölümde yoğunluğu olan gelinlik modellerinden seçmeniz uygun olacaktır. Üst bölüm sade isteyen gelin adayları için ise eteklerde tasarlanmış abartılı etek modelleri üzerinde kullanılan işlemeler, taşlar sizlerin arzuladığınız görünümü kazanmanızda tercihleriniz arasında yer almalıdır.

Gelinlik Modelleri

Gelinlik Modelleri Hakkında :


Tüm yazıları için tıklayınız - - Google plus’da ki Sayfam

Güncellemeler anında eposta kutusunda!
2014 Tesettür Gelinlik Modelleri için yapılan yorumlar

Peki siz ne düşünüyorsunuz ?